MEDWIKI.PL BAZUJE NA ŹRÓDŁACH NAUKOWYCH.
NIE UDZIELA JEDNAK PORAD MEDYCZNYCH I NIE ZALECA LECZENIA NA WŁASNĄ RĘKĘ.
JEŚLI NIEPOKOI CIĘ TWÓJ STAN ZDROWIA, ZGŁOŚ SIĘ DO LEKARZA PIERWSZEGO KONTAKTU.
Trietylenotetraamina, znana również jako TETA, to organiczny związek chemiczny z grupy amin. Jest to pochodna triethylaminy, która zawiera cztery grupy aminowe. TETA ma zastosowanie w przemyśle chemicznym, szczególnie jako środek utwardzający w produkcji żywic epoksydowych oraz jako dodatek w procesach chemicznych.
Związek ten wykazuje dobre właściwości adhezyjne i jest często stosowany w produkcie do ochrony przed korozją. TETA znajduje także zastosowanie w przemyśle kosmetycznym oraz farmaceutycznym, gdzie pełni rolę stabilizatora. Ponadto, ze względu na swoje właściwości chemiczne, jest badana pod kątem potencjalnych zastosowań w technologii materiałowej oraz jako środek poprawiający właściwości innych substancji chemicznych.
Trietylenotetraamina jest substancją, która może być szkodliwa w dużych stężeniach, dlatego należy zachować ostrożność podczas jej stosowania.
Pod żadnym pozorem nie stosuj leczenia na własną rękę. Każde leczenie powinno być skonsultowane z lekarzem, a lista poniższych chorób traktowana jako przykłady. Korzystamy wyłącznie ze sprawdzonych baz wiedzy medycznej, jednak absolutnie odradzamy leczenie na własną rękę.
Rodzaj leku: związek chelatujący
Przykładowe nazwy handlowe: syprine
Stosowane także jako: lek
Wzór chemiczny: C₆H₁₈N₄