MEDWIKI.PL BAZUJE NA ŹRÓDŁACH NAUKOWYCH.
NIE UDZIELA JEDNAK PORAD MEDYCZNYCH I NIE ZALECA LECZENIA NA WŁASNĄ RĘKĘ.
JEŚLI NIEPOKOI CIĘ TWÓJ STAN ZDROWIA, ZGŁOŚ SIĘ DO LEKARZA PIERWSZEGO KONTAKTU.
Regorafenib to lek stosowany w terapii nowotworowej, który działa jako inhibitor kinaz tyrozynowych. Jest wykorzystywany w leczeniu różnych rodzajów nowotworów, w tym raka jelita grubego oraz raka wątroby. Działa poprzez hamowanie aktywności białek zaangażowanych w procesy wzrostu i proliferacji komórek nowotworowych, co przyczynia się do spowolnienia rozwoju guza.
Regorafenib jest podawany doustnie i zazwyczaj stosuje się go u pacjentów, u których inne terapie okazały się nieskuteczne. Lek może powodować działania niepożądane, takie jak zmęczenie, biegunka, nadciśnienie i problemy skórne. W związku z tym ważne jest monitorowanie stanu pacjenta podczas terapii.
Ze względu na specyfikę działania regorafenibu, jego zastosowanie powinno być prowadzone pod ścisłą kontrolą lekarza specjalisty. Wprowadzenie leku do terapii odbywa się zazwyczaj w ramach złożonego planu leczenia, dostosowanego do indywidualnych potrzeb pacjenta.
Pod żadnym pozorem nie stosuj leczenia na własną rękę. Każde leczenie powinno być skonsultowane z lekarzem, a lista poniższych chorób traktowana jako przykłady. Korzystamy wyłącznie ze sprawdzonych baz wiedzy medycznej, jednak absolutnie odradzamy leczenie na własną rękę.
Rodzaj leku: inhibitor kinazy proteinowej
Przykładowe nazwy handlowe: stivarga
Stosowane także jako: lek
Wzór chemiczny: C₂₁H₁₅ClF₄N₄O₃
Przyjmowanie w ciąży (według FDA): Istnieją dowody na niekorzystne działanie leku na płód, ale w pewnych sytuacjach klinicznych potencjalne korzyści z jego zastosowania przewyższają ryzyko (na przykład w stanach zagrażających życiu lub chorobach, w których inne, bezpieczne leki nie mogą być stosowane lub są nieskuteczne).